Feed on
Posts

Dzisiaj z pewnością dostęp do kredytów gotówkowych jest znacznie łatwiejszy niż kilka lat temu.

O kredyt gotówkowy może ubiegać się każda osoba fizyczna, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz osiąga stały dochód z tytułu źródła, które jest akceptowane przez bank. Źródłem takim może być na przykład: umowa o pracę, umowa o dzieło, własna działalność gospodarcza, renta, działalność rolnicza, czy też emerytura. O kredyt gotówkowy może też wnioskować obywatel polski, który osiągnął swoje dochody za granicą, jednak pod warunkiem, że wpływały one na rachunek bankowy w Polsce.
Kto może otrzymać kredyt?

Ważne jest to, że minimalny wiek kredytobiorcy musi wynosić 18 lat. Każdy kredytobiorca powinien potwierdzić swoją tożsamość za pomocą dowodu osobistego. Inne dokumenty, które mogą być potrzebne w trakcie analizy kredytowej zależą zazwyczaj od źródła uzyskiwanego dochodu. Często wymagane jest zaświadczenie pracodawcy, które potwierdzi fakt zatrudnienia, a także wysokość wynagrodzenia. Klienci, którzy prowadzą działalność gospodarczą mogą natomiast zostać poproszeni o przedstawienie zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, a także o dokumenty finansowe zależne od sposobu rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Każdy wnioskodawca musi też przedstawić wniosek kredytowy, jest on jednak wprowadzany zazwyczaj elektronicznie przez doradcę finansowego.
Czy opłaca się brać kredyty gotówkowe?

Kredyt gotówkowy jest bardzo korzystny również z tego względu, że można go wziąć na kwotę tysiąca albo kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wysokość kredytu jest zazwyczaj uzależniona od zdolności kredytowej wnioskodawcy. Każdy kredytobiorca powinien pamiętać również o tym, że oprocentowanie kredytu gotówkowego jest zmienne i opiera się na stopie banku, która obowiązuje w dniu zawierania umowy kredytowej. Stopa może ulec zmianie, a to z pewnością będzie miało przełożenie na podwyżkę rat kredytowych. Zmienność stawki oprocentowania kredytu wynika z zewnętrznych czynników ekonomicznych, takich jak na przykład zmiana oprocentowania kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego czy też zmiana rynkowej rentowności bonów skarbowych bądź obligacji Skarbu Państwa. Jednakże nie musimy się obawiać, iż nagle bardzo się ona zmieni, dlatego tez kredyty które zaciągamy z pewnością będziemy mogli spłacić bez większych problemów.

Dla kogo lokaty online?

Nie trzeba chyba nikogo uświadamiać w jak zabieganych czasach żyjemy. Praca, dom, dzieci w efekcie brakuje czasu na wizyty w tradycyjnych placówkach bankowych. Całe szczęście bankowcy wychodzą nam na przeciw oferując bankowość mobilną. Dzisiaj można za pomocą internetu nie tylko opłacać rachunki ale również zakładać lokaty terminowe. Po najlepsze oferty zajrzyj na UlicaFinansowa.pl i wybierz najlepszą opcję.

Jak założyć lokatę online?

By móc założyć lokatę internetową wystarczy spełnić jeden warunek. Warunkiem tym jest dostęp do internetu. Co więcej na lokacie online możemy czerpać znaczne korzyści. Przede wszystkim w postaci wyższego oprocentowania. Bank dzięki temu, że nie musi utrzymywać dodatkowej placówki oraz pracowników ponosi znacznie mniejsze koszty. Przekładają się one na lepsze odsetki od lokaty. Kolejnym sporym plusem lokat bankowych jest elastyczność obsługi. W każdej dowolnej chwili kiedy tylko chcemy możemy sprawdzić co dzieje się z naszymi pieniędzmi. Tradycyjne lokaty zakładane w placówkach bankowych nie mogą pochwalić się taką elastycznością.

Gdzie założyć lokatę online?

Oferowanie lokat bankowych za pomocą bankowości mobilnej nie powinno dziwić. Popularność internetu jest niezaprzeczalna. Dla samych bankowców oferowanie swych produktów za pośrednictwem sieci oznacza nie tylko oszczędność ale również wygodę. Najprościej lokatę internetową założyć w banku, w którym posiadamy tradycyjny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. W przeznaczonej ku temu zakładce powinniśmy znaleźć ofertę lokat. Następnie trzeba wybrać kwotę jaką chcemy zdeponować, okres trwania lokaty itp. Co jednak zrobić gdy oprocentowanie lokaty internetowej oferowane przez nasz bank jest mało zadowalające? Trzeb szukać innej oferty.

Jak znaleźć najlepszą lokatę online?

Poszukiwanie atrakcyjniejszych lokat bankowych również zdecydowanie łatwiej zacząć jest od internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce ranking lokat by przekonać się, które lokaty na pożądany przez nas czas mają najatrakcyjniejsze oprocentowanie. Ważny jest termin założenia lokaty. Najlepsze czyli najwyższe oprocentowanie dedykowane jest lokatom krótkoterminowym, zakładanym na kilka miesięcy. Przeglądając rankingi można się również przekonać, że naprawdę atrakcyjne oprocentowanie czeka przede wszystkim nowych Klientów. Wiąże się to jednak bardzo często z koniecznością założenia rachunku osobistego. Bankowcy biorą bowiem pod uwagę to, że za pośrednictwem internetu założenie konta osobistego jest bajecznie proste. Jak widać lokaty internetowe to wygodne a niekiedy też korzystniejsze rozwiązanie. Atrakcyjne oprocentowanie nie powinni jednak zwalniać nas z obowiązku przeanalizowania wszystkich dostępnych ofert.

Niejeden z nas marzy o wspaniałym wyjedzie sylwestrowym, po nadmiernych świątecznych wydatkach często nasz portfel jest już taki pusty, że nie mowy o jakimkolwiek wyjeździe. Perspektywa zbliżającego się Sylwestra powoduje jednak to, że zastanawiamy się w jaki sposób sfinansować wyjazd na Sylwestra.

Jedną z możliwości jest zaciągniecie kredytu gotówkowego na ten cel. Wiele banków udziela korzystnych kredytów w tym okresie, właśnie z przeznaczeniem na sylwestrowe wyjazdy. Istnieje często możliwość mniejszego oprocentowania kredytu gotówkowego, gdy przedstawimy faktury dokumentujące zakup sylwestrowego wypoczynku, niezależnie czy wypoczywać będziemy w kraju czy za granicą. Gdy będziemy wybierać się na sylwestrowe w jednym z egzotycznych krajów musimy liczyć się ze sporymi wydatkami. Nie każdy może sobie pozwolić na wyłożenie ot tak kilku tysięcy, tym bardziej w okresie poświątecznym, gdy wydatków było co nie miara. Na szczęście znajdziemy oferty banków, które pozwolą zrealizować marzenie o wystrzałowym Sylwestrze, gdzieś daleko poza domem. Udzielnie kredytu gotówkowego na wyjazd sylwestrowy banki uzależniają od naszej historii kredytowej i bieżącej naszej zdolności kredytowej. Klienci mający już dobrą historię w swoim banku mogą liczyć na atrakcyjniejsze oferty kredytów gotówkowych. Również klienci posiadający wysokie regularne comiesięczne wpływy na pewno nie spotkają się z odmową kredytu gotówkowego na wyjazd na Sylwestra.

Na rynku w okresie po świątecznym jest spora lista kredytów z atrakcyjnym oprocentowaniem z przeznaczeniem na zimowe i sylwestrowe wyjazdy. Kredyt, który zaciągniemy w sposób rozsądny pozwoli na przeżycie tej wyjątkowej jedynej w roku nocy w sposób niepowtarzalny, taki o którym będziemy pamiętali jeszcze przez długi czas.

Warto więc rozejrzeć się wśród ofert poszczególnych banków , a następnie wybrać najlepszą ofertę dla siebie na wyjątkowy sylwestrowy wyjazd. Decyzje o podjęciu kredytu gotówkowego na wyjazd sylwestrowy warto także przeanalizować na spokojnie i najlepiej przedyskutować ja z innymi członkami rodziny. Szczególnie niespodziewany, nieplanowany wyjazd na Sylwestra na drugi koniec świata, może być zaskoczeniem dla naszej drugiej polówki.