Feed on
Posts

Spłacanie kredytów na zaś.

Czy szybsze spłacanie kredytów jest opłacalne? W jaki sposób to zrobić i jak na tym wyjdziemy? Zaraz się przekonamy dlaczego pomimo oszczędności tak niewiele osób decyduje się na szybsze spłacanie rat? Każdy bank jest zadowolony z klientów, którzy pamiętają o swoim zobowiązaniu wobec banku. Nie oznacza to jednak, że każdy spłacający na zaś cieszy się dobrą opinią. Szybsze spłacanie kredytu nie zwalnia nas z późniejszego spłacania. Niestety nie jest to takie proste jak się wydaje.

Obalamy mit!

Krąży plotka, że szybsze spłacanie pozwala kredytującemu na zrobienie sobie przerwy w spłacaniu. Absolutnie nie! Nie ma takiej możliwości. Jeśli w ten sposób spłacamy zaciągnięte kredyty gotówkowe musimy wiedzieć, że raty skreślamy od tyłu. Zatem skraca nam się czas kredytowania. Nie ma możliwości zrobienia sobie przerwy w spłacaniu rat. Jedną okolicznością, która w ogóle dopuszcza takie postępowanie jest hospitalizacja, ciężka choroba lub utrata pracy, o ile posiadamy odpowiednie ubezpieczenie. I tu uwaga, takowe nie jest już obowiązkowe, zatem trzeba o nie poprosić we własnym zakresie. Jeśli zapomnimy, może okazać się, że to będzie nasz błąd. Zmiany te zostały wprowadzone z początkiem stycznia 2015 roku.

Szybciej nie znaczy lepiej.

Raty jakie niosą za sobą kredyty gotówkowe spłacamy z miesiąca na miesiąc. Dlaczego nie zawsze warto spłacać szybciej? Wyobraźmy sobie, że dzisiaj płacimy trzy raty z rzędu, a za trzy miesiące nasza sytuacja finansowa pogarsza się i co? Niestety nie mamy taryfy ulgowej i musimy płacić co miesiąc. Wobec czego jeśli mamy w zanadrzu więcej gotówki, lepiej ją odłożyć na czarną godzinę i wykorzystać do spłaty raty w gorszym okresie. Nasza sytuacja finansowa nie jest śledzona przez bank w czasie kredytowania.

Pewna sytuacja finansowa może zmienić się diametralnie z dnia na dzień o czym warto pamiętać. Ubezpieczenie się na wypadek utraty pracy wcale nie jest takie kosztowne jak może się wydawać. Trzeba tylko skorzystać z profesjonalnego doradcy, który pomoże nam zdecydować się na najbardziej korzystną ofertę. Samodzielnie również może być nam ciężko odpowiednią ofertą wyszukać. Dlatego jak najbardziej warto polegać w tej kwestii na profesjonalistach. Wszystkie banki mają w swoich produktach ubezpieczenie kredytów. Dokładnie przeczytajmy co gwarantuje ubezpieczenie i przed czym zabezpiecza – utrata pracy, hospitalizacja, choroby (jakie) i inne. Jak zatem widać, nie wszystko wygląda tak dobrze jakby się chciało, a spłacanie na zaś nie zawsze jest dobre.

Kredyty w strefie prywatnej

Ludzie coraz częściej odsuwają się od standardowych, komercyjnych instytucji kredytujących potrzeby. Po prostu przeciętny kredytobiorca jest zmęczony bardzo wysokimi kosztami, dziwnymi ustaleniami odnośnie stóp procentowych czy klasycznych stawek prowizji. Trzeba zauważyć, że współcześnie rozwija się mocno rynek pożyczek prywatnych, dający nieograniczone możliwości kształtowania ekonomicznego partnerstwa między inwestorem, a pożyczkobiorcą. Czy warto zainteresować się kredytami w strefie cywilnej? Oto kilka praktycznych wniosków.

Omówienie perspektyw nowoczesnego rynku pożyczek społecznościowych

Pożyczki prywatne można nazywać też pożyczkami społecznościowymi. Instytucje kredytujące potrzeby ekonomiczne gospodarstw domowych zaczynają dostrzegać, że klienci męczą się wysokimi odsetkami. Po prostu zbyt wysokie koszty kredytów gotówkowych, nawet krótkoterminowych odstraszają. Ludzie potrzebują większej stabilności i zaufania w finansowaniu potrzeb którą dają kredyty gotówkowe na niskarata.org. Portale pożyczek społecznościowych rozwijają się znacznie wolniej od rynku kredytów gotówkowych, ale mają duży potencjał intensywnego wzrostu. Bazują na umowach cywilnych, najczęściej dodatkowo zabezpieczonych majątkiem trwałym. Dzięki temu inwestor ma szansę odzyskania całości pieniędzy, bez specjalnego ryzyka ekonomicznego. Kredyty w strefie prywatnej to jedyna szansa odzyskania płynności finansowej dla ludzi mających złą sytuację kredytową, posiadających minimalne dochody, brak umowy o pracę, zaległości komornicze i inne problemy natury prawno – finansowej. Dlaczego pożyczki społecznościowe zaczynają wygrywać ze standardowymi pożyczkami krótkoterminowymi? To bardzo proste, ponieważ zwykły człowiek z nadwyżką pieniędzy jest w stanie zainwestować nią w dług, a tym samym otrzymywać oprocentowanie kilkukrotnie przekraczające potencjał oszczędzania w banku detalicznym na lokacie. Wysokie oprocentowanie pożyczek społecznościowych wynagradza w pewnym sensie podejmowane ryzyko współpracy z niepewnymi dłużnikami. Poza tym na jeden dług może się złożyć kilku inwestorów, co znacząco ułatwia nawiązywanie relacji partnerskich.

Na zakończenie

Dzięki pożyczkom społecznościowym naturalnie wzrasta konkurencyjność innych działów kredytowania potrzeb społeczeństwa.