Feed on
Posts

Na oprocentowanie lokat bardzo duży wpływ ma stopa procentowa. Raz w miesiącu Rada Polityki Pieniężnej zbiera się, aby ustalić jaka ma być wysokość stóp procentowych banku centralnego. Ustalenie tych stóp ma ogromny wpływ na rynek finansowy jak też i na całą gospodarkę. To od nich zależy wielkość kursu złotego, a także oprocentowanie depozytów bankowych. Banki komercyjne muszą mieć pieniądze, aby mogły finansować procesy zachodzące w ich instytucjach. Zadaniem banków komercyjnych jest pożyczanie pieniędzy od deponentów, ale tak aby było to za jak najniższą kwotę. Jednocześnie chcą mieć jak największe zyski na udzielaniu pożyczek oraz kredytów. Zysk dla banku jest różnicą pomiędzy pasywami i aktywami banku, po odliczeniu od tego kosztów związanych z utrzymaniem banku i pensji jego pracowników.

Stopa procentowa pokazuje jaka jest cena, po której bank centralny pożycza pieniądze każdemu z banków komercyjnych. Stopa procentowa określa również cenę, za jaką bank centralny sprzedaje papiery wartościowe. Wysokość stopy procentowej ma bezpośredni wpływ na stawki WIBOR. Mówiąc inaczej wpływa na stopę procentową pożyczek jakie banki udzielają sobie nawzajem na różne terminy, czy to na jeden dzień, czy też na rok. stopa procentowa uzależnia od siebie oprocentowanie lokat. Ma na to wpływ bezpośredni. Lokaty mogą mieć większe oprocentowanie od stawek WIBOR i ma na to wpływ wiele różnych czynników. Wpływa na to między innymi lokata, która wiąże się z innymi produktami finansowymi. Takim powiązaniem może być między innymi depozyt terminowy, który jest możliwy jeżeli mamy konto osobiste. Takie posunięcie pozwala bankowi na tworzenie propozycji dla klientów w postaci zaoferowania im innych produktów bankowych. Wyższe oprocentowanie lokat może być związane z potrzebami finansowymi. Bank może chcieć zrealizować jakieś przedsięwzięcie i potrzebne mu są szybkie pieniądze. Zaoferowanie większego oprocentowania pozyska większa liczbę klientów. Reklama to kolejny powód, dla którego banki dają wysokie oprocentowanie na lokacie. Dzięki reklamom bank ma lepszy wizerunek wśród innych klientów, którzy zamierzają dopiero skorzystać z jego usług. Banki są również przezorne i nie chcą gwałtownie obniżać oprocentowania depozytów. Mogłoby to doprowadzić do tego, że klienci zaczną je wycofywać z banków i tym samym sprawią, że bank popadnie w bardzo poważne tarapaty.

Stopy procentowe można podzielić na cztery rodzaje. Są nimi stopa depozytowa, stopa lombardowa, redyskontowa i stopa referencyjna. Z nich wszystkich najważniejsza jest stopa referencyjna, która często nazywana jest stopą repo lub stopą interwencyjną. Za jej pomocą określa się rentowność papierów wartościowych jakie w krótkim terminie emituje Narodowy Bank Polski. Za jej pomocą reguluje się ilość pieniędzy w gospodarce, a także czynnik jaki wpływa na wyliczenie oprocentowania międzynarodowych pożyczek. Mowa oczywiście o stawce WIBOR.

Kredyt na dowód jest dedykowany przede wszystkim Klientom, którzy terminowo spłacali swoje zobowiązania finansowe i nie widnieją w żadnym z rejestrów dłużników. Z tego notabene ciekawego sposobu finansowania mogą skorzystać wszyscy, zarówno ci, którzy mają problem z uzyskaniem zaświadczenia o dochodach od pracodawcy, jak i inni niebędący wcześniej Klientami banku udzielającego kredytu. Z powodzeniem może z niego skorzystać emeryt, rencista, a nawet rolnik czy prowadzący działalność gospodarczą, nie musząc gromadzić dokumentów i przechodzić skomplikowanych procedur, wiele ciekawych publikacji na temat finansów znajdziesz na tej stronie http://www.moje-ulubione-banki.pl .

Kredyt dla zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, zlecenia, czy kontraktu jest osiągalny na podstawie dowodu osobistego i bank nie będzie żądał przedstawienia żadnych innych dokumentów. Jedynie w przypadku kontraktu zagranicznego Klient może zostać poproszony o dostarczenie jego tłumaczenia na język polski. Emeryt i rencista także nie musi przedstawiać innych dokumentów poza dowodem osobistym i legitymacją ZUS, czy KRUS. W wyjątkowych wypadkach bank może poprosić o wyciąg z konta potwierdzający wpływ świadczenia, bądź dołączenie do dokumentacji kredytowej ostatniego odcinka świadczenia lub jego waloryzacji. Właściciel firmy może skorzystać z kredytu na oświadczenie, to znaczy, że nie dokumentuje dochodu, ani kwestii niezalegania ze składkami ZUS, a składa oświadczenie w tej kwestii. Dodatkowo właściciel firmy oprócz dowodu musi przedstawić dokumenty rejestrowe takie jak NIP, Regon i wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli chodzi o rolników chcących skorzystać z tej formy finansowania, to podobnie jak przedsiębiorcy składają oni oświadczenie o dochodzie oraz o niezaleganiu ze składkami w KRUS. W niektórych przypadkach rolnik może być poproszony o dostarczenie faktur potwierdzających prowadzenie działalności rolniczej.

Tak więc chcąc pobrać kredyt na podstawie dowodu osobistego niezależnie od tego, z jakiego źródła uzyskujemy dochód, musimy być przygotowani na mogący się pojawić wymóg dostarczenia innych dokumentów. Pocieszające jest to, że nie są to wymagania trudne do spełnienia, a dokumenty, o które możemy zostać poproszeni z reguły mamy w zasięgu ręki. Stąd też można śmiało stwierdzić, że kredyt reklamowany jako udzielany na dowód niemalże takim jest i wymóg dostarczenia innego dokumentu pojawia się sporadycznie. Kredyt na dowód jest bardzo ciekawym produktem o nieskomplikowanych procedurach, łatwo dostępnym, co w głównej mierze decyduje o jego popularności.

Kredyt gotówkowy to jedna z bardziej ciekawszych ofert finansowych. Zainteresowanie budzi ogromne i nie powinno być względem tego zaskoczenia, bo przecież można liczyć na atrakcyjną usługę. Każda propozycja jest inna, co dla osoby chętnej skorzystania z oferty, jest to dużą podpowiedzą. Nie warto jest oczywiście podejmować żadnych pochopnych decyzji, bo przecież zawsze najistotniejsze jest bezpieczeństwo. Nadszedł czas kiedy to poprzez poszerzenie swojej wiedzy można zagwarantować sobie naprawdę udaną inwestycję. Kredyt gotówkowy jest godny zainteresowania i to absolutnie nie ulega wątpliwości, ale najważniejsze jest racjonalne podejście do tego tematu. Jeszcze kilka lat temu o takich rozwiązaniach finansowych nie było mowy, ale przecież sporo się zmieniło i należy z tego czerpać korzyści. Na pewno ogromnym argumentem jest to, że każdy kredyt gotówkowy jest inny, nie ma jednej, takiej samej propozycji, warto jest właśnie tym się kierować. Dzięki solidnej analizie osoba zainteresowana ma szansę wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę gotówkową, możesz także sam zająć się tym tematem korzystając z rankingu na http://www.splatka.pl/.

Oferta gotówkowego powinna być dokładnie sprawdzona, z tego względu, że po podpisaniu umowy oraz pobraniu środków osoba zainteresowana staje się kredytobiorcą ze zobowiązaniami. Nie ma co bagatelizować tego tematu, bo przecież na własne życzenie można narobić sobie problemów. Zawsze warto jest zastanowić się nad tą inwestycją, bo przecież nie codziennie pobiera się dodatkowy zastrzyk finansowy. Na początek zaleca się przeanalizować najpopularniejsze kredyty gotówkowe:

Kredyt gotówkowy na dowolny cel cieszy się taką frekwencją wśród klientów z tego względu, że pieniądze, które się uzyska można wydać praktycznie na wszystko. Wycieczkę z rodziną, innego typu rozrywkę, zakup sprzętu AGD, czy tez generalny remont. Ostateczna decyzja należy do kredytobiorcy, który przecież zobowiązany jest do wydania pieniędzy wedle swoich potrzeb. Oczywiście przed podjęciem decyzji o wypłaceniu środków przez bank ten oczekuje przedstawienia wiarygodności klienta. Jest to weksel in blanco, poręczenie osób trzecich i zaświadczenie o ubezpieczeniu. Seniorzy zaś zobowiązania są do dostarczenia w określonym czasie ostatniego wycinka emerytury i zaświadczenia z ZUS. Starsze osoby stanowią wysoki procent zainteresowania, bo przecież mają duże potrzeby. Kredyt na rachunek bieżący znany jest z oszczędności czasu, a to wszystko przez skorzystanie z konta, które już istnieje. Dana instytucja bankowa oczywiście zobowiązana jest do sprawdzenia danego rachunku. Kiedy nie ma żadnych zadłużeń z przeszłości to osoba zainteresowana może czekać na pozytywną wiadomość i wypłacenie gotówki. Karta kredytowa także jest ciekawa, chociaż wyróżnia się rygorystycznymi warunkami. Pieniądze przelane są na konto i klient ma do nich dostęp, lecz w określonej kwocie dziennej, co zapewnia ochronę. Prawda jest taka, że klienci niestety nie zawsze rozsądnie potrafią prosperować pieniądzem, a karta kredytowa w tym przypadku jest najatrakcyjniejszą ochroną.

Oferta finansowa każda jest inna i wedle tego należy się kierować. Przede wszystkim na spokojnie warto jest wybrać analizę i wedle niej się pokierować. Kredytobiorca powinien zdawać sobie sprawę, że jest głównym bohaterem danego kredytu gotówkowego i ma zobowiązania wobec banku. Zawsze warto jest zaangażować się w poszerzenie swojej wiedzy, aby rzeczywiście zagwarantować sobie udaną inwestycję. W razie jakichkolwiek pytań to przecież nie pozostaje nic innego, jak znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.

Kredyty pozabankowe

Dla kogo takie kredyty?

Kredyty gotówkowe, najczęściej są niewątpliwie udzielane kredytobiorcom przez banki, jednak nie zawsze. Zależy to od wielu konkretnych czynników i kryteriów, które potencjalny kredytobiorca musi spełnić, żeby móc taki kredyt w ogóle otrzymać. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, czy posiada się odpowiednią zdolność kredytową i pozytywną historię w bazach dłużników, żeby móc w banku taką pożyczkę otrzymać. Dlatego też można stwierdzić, że bankowe kredyty gotówkowe są przeznaczone dla osób wypłacalnych, które nie posiadają żadnych zadłużeń w innych instytucjach (chodzi o zaległe zadłużenia, nie o spłacane na bieżąco zobowiązania). Jeżeli występują jakiekolwiek problemy właśnie z takimi rzeczami, to najprawdopodobniej bank nie będzie mógł udzielić potencjalnemu kredytobiorcy żadnej pożyczki, a jeżeli pieniędzy naprawdę potrzebujemy, wtedy trzeba radzić sobie inaczej.

W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem może być zaciągnięcie kredytu gotówkowego w jakiejkolwiek firmie pozabankowej, która tylko oferuje takie produkty. Ważne jest jednak to, żeby mieć świadomość działania takich właśnie firm.

Mniejsze wymagania.

Wszystkie firmy pozabankowe, które oferują kredyty czy pożyczki gotówkowe, bardzo często mają znacznie niższe wymagania aniżeli banki. Z reguły nie interesuje ich aż tak historia kredytowa konkretnego kredytobiorcy czy też wpisy w bazach dłużników (choć to oczywiście będzie zależało od konkretnej firmy, od kwoty, jaką chce się pożyczyć i od wielu innych czynników). Istnieją nawet takie firmy, które udzielają kredytów osobom zadłużonym, posiadającym komorników czy też inne tym podobne problemy związane finansami i najczęściej także związane z niespłacaniem poprzednich zobowiązań finansowych. Jest to niewątpliwie dla wielu osób, które potrzebują pieniędzy, ostatnia deska ratunku, z której naprawdę niejednokrotnie warto skorzystać, pod warunkiem jednak, że będzie się na to bardzo uważać. Często bowiem zaciągnięcie kredytu w firmie pozabankowej może oznaczać dopiero początek kłopotów i tak zwanej pętli kredytowej, ponieważ z reguły takie usługi są wielokrotnie droższe niż 3usług bankowe, czego trzeba koniecznie być świadomym. Dlatego też firmy kredytowe najczęściej oferują znacznie niższe kwoty kredytów przy takich samych parametrach spłaty jak w przypadku kredytów, jakie mogłyby udzielić nam banki.

Wszystko o kredycie gotówkowym

O możliwości pożyczenia pieniędzy od banku wie każdy. Nie każdy jednak wie, co to dokładnie jest kredyt gotówkowy, mimo że w mediach i reklamach o nich głośno. Kredyt gotówkowy to środki pieniężne zwykle przekazywane na konto kredytobiorcy przez kredytodawce, którym jest bank. Kredyt gotówkowy obejmuje kwoty od 500 zł, czyli stosunkowo niskich, to takie nawet do 150 tysięcy. Dużo większe środki są pożyczane wyłącznie firmom, ponieważ je obowiązuje inne warunki spłat. Kredyt można zaciągnąć w oddziałach banku oraz przez internet, co dzisiaj jest wyjątkowo proste. W przypadku większych kwot należy odwiedzić oddział banku, gdzie sprawdzą historię kredytową i aktualne możliwości finansowe osoby ubiegającej się o kredyt. Przy większych kwotach bank może zażyć sobie wyjaśnień, na co zostaną spożytkowane środki, ale zwykle nie wymaga to tak dużych wyjaśnień. Kredytobiorca nie potrzebuje więc zwierzać się bankowi, na co przeznaczy uzyskaną sumę. To, co interesuje kredytodawce najbardziej, to warunki spłaty. Wejdź po dobre oferty http://www.finmarket.pl/finanse/kredyty-gotowkowe i ciesz się gotówką.

W przypadku każdego kredytu podpisuje się wiążącą umowę, która określa, przez jaki okres kapitał będzie spłacany i w jakich odstępach czasu (zazwyczaj raty się comiesięczne). Zwykle umowa obejmuje rok, ale w zależności od możliwości finansowych kredytobiorcy może trwać od 3 do nawet 84 miesięcy. Kredyt można spłacić wcześniej, co gwarantuje klientowi banku prawo. Nie poniesie w związku z tym żadnych dodatkowych opłat ani grzywny. Kary w postaci dodatkowych odsetek pojawiają się w przypadku zwłoki ze spłaceniem raty kredytu. W wyjątkowych okolicznościach sprawy trafiają do sądu i wtedy należy liczyć się z wizytą komornika. Dodatkowo, niespłacanie kredytu w terminie zostaje zapisane w historii kredytowej, co w przyszłości może utrudnić kredytobiorcy ponowne zaciągnięcie pożyczki. W kilku bankach istnieje również możliwość wzięcia wakacji od kredytu, czyli odroczenie spłat rat na pewien czas- zwykle do 3 miesięcy. Warto też wiedzieć, że po podpisaniu umowy klient ma 14 dni, aby z kredytu zrezygnować. Wtedy musi zwrócić jedynie kwotę kapitału bez żadnych dodatkowych opłat.

W skład rat wchodzą dodatkowe koszta, o których każdy klient powinien wiedzieć, a które zawarte są w umowie. Głównie jest to oprocentowanie, które składa się z marży banku, elementu stałego, i stawki oprocentowania na rynku międzybankowym (np. WIBOR). Inne dodatkowe koszta to prowizja płacona jednorazowo zwykle w pierwszej razie oraz ubezpieczenie, które bywa opcjonalne lub wymagane przez kredytodawce.