Czym jest kredyt samochodowy

0
63

Decydując się na kupno nowego auta bardzo często sięgamy pomoc z banku. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej Polaków gdyż nie każdego stać na to aby z własnych środków i oszczędności . Banki w Polsce przygotowały dla nas wiele ciekawych ofert które mogą pomóc nam w realizacji tego marzenia. Możemy zatem skorzystać z wielu różnych form kredytowania. Począwszy od bardzo popularnego w ostatnich latach kredytu samochodowego, aż po leasing. Każde z tych rozwiązań może okazać się dla nas odpowiednim rozwiązaniem. Wszystko zależy od tego jakie są nasze oczekiwania wobec kredytu, co nas interesuje oraz od wielu innych równie ważnych czynników. Rozwiązanie te podobnie jak wszystkie produkty bankowe mają również swoje wady i zalety, dlatego zanim ostatecznie zdecydujemy się na wybór tego odpowiedniego dla nas powinniśmy dokładnie zapoznać się z charakterystyką danej oferty. To na które z rozwiązań się zdecydujemy zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań wobec zaciąganego kredytu . To my musimy zdecydować które rozwiązanie będzie dla nas najbardziej korzystne i opłacalne oraz co zaspokoi nasze oczekiwania.

Kredyt gotówkowy na samochód

Kredyt gotówkowy jest jednym z popularniejszych i chyba najbardziej najprostszych rozwiązań. Jego główną cechą jest możliwość przeznaczenia go na dowolny cel czyli między innymi na kupno auta. Banki nie wnikają w to na co chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze i co będziemy chcieli za nie kupić. Możemy przeznaczyć je na zakupy, remont mieszkania bądź wakacje z rodziną.

Dla banku najważniejszą kwestią jest to czy klient będzie spłacał zaciągnięte zobowiązanie. A zatem kupno samochodu w taki sposób niesie ze sobą zarówno pewne możliwości jak i również ograniczenia, jednak mimo to warto zapoznać się z tym rozwiązaniem i ofertami kilku banków. Jak się okazuje do największych należy to, że zaraz po dokonaniu transakcji samochód staje się naszą własnością. W dowodzie rejestracyjnym to my widniejemy jako jednymi właściciele pojazdu i co więcej możemy sprzedać go nawet w dniu zakupu. Nie zobowiązują nas również żadne ograniczeniami związane z ubezpieczeniem, tak jak bywa to w przypadku innych rozwiązań, gdzie takie zabezpieczenia są dla banku ważne i obowiązkowe. W tym przypadku możemy zdecydować się na takie ubezpieczenie które będzie nam odpowiadało. Kredyt ten posiada również soje wady, jest to przede wszystkim ograniczenie kwot kredytu. Kredyty gotówkowe są zwykle udzielane maksymalnie na 50- 60 tysięcy, natomiast maksymalny okres kredytowania w tym przypadku wynosi 10 lat. Do innych wad zaliczamy również dość wysokie oprocentowanie. Za jego przyczyną kredyt jest znacznie droższy i tym samym będziemy musieli oddać znacznie więcej niż pożyczyliśmy.

Kredyt samochodowy – charakterystyka

W przypadku kredytu samochodowego gdzie jak sama nazwa wskazuje jest to kredyt celowy przeznaczony tylko i wyłącznie na zakup auta sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Kwota kredytu w tym przypadku nie jest ograniczona. Jest to ważne dla osób które decydują się na zakup drogiego auta. Maksymalny czas kredytowanie wynosi również 10 lat, znacznie niższe jest jednak oprocentowanie tego kredytu, co jest ogromną zaletą. Jeżeli chodzi o wady tego rozwiązania to, kredyt samochodowy nie daje nam pełnej swobody użytkowania auta gdyż bank dokonuje zastawu rejestrowego. Oznacza to, że do dowodu rejestracyjnego wprowadzane są dane banku, co oznacza że chcąc sprzedać pojazd musimy otrzymać na to zgodę banku.