Jak dobrze wybrać odpowiedni kredyt

0
53

Gdy chcemy zaciągnąć kredyt, zazwyczaj bardzo ważne jest dla nas to, aby znaleźć dla siebie jak najlepszy. Większość osób zapytana o to, jaki kredyt najbardziej im pasuje dość często odpowiada iż taki, gdzie mają jak najniższą ratę miesięczną. Jednak bywa, że wyszukanie najbardziej dopasowanej oferty spośród tak wielu na rynku jest także dość sporym wyzwaniem. Przede wszystkim powinniśmy na początku określić dwie kwestie – ile nam potrzeba kredytu i na jaki okres chcemy go zaciągnąć. Większość osób jednak jako drugie kryterium zamiast okresu, na jaki chce wziąć kredyt wskazuje to, ile jest stanie miesięcznie na jego spłacanie przeznaczyć.

Oferta online czy w banku

Dzisiaj mamy bardzo szeroki dostęp do Internetu, dlatego też nie dziwi fakt, że tam można znaleźć dosłownie wszystko. Także wiele banków idzie z duchem czasu i umożliwia klientom skorzystanie ze swoich usług w ten właśnie sposób, także jeżeli mówimy o zaciąganiu zobowiązań. Zdaniem coraz większej ilości osób kredyty przez Internet są bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ mamy możliwość zaciągnięcia zobowiązania niemalże w każdej chwili. Jednak często uzależnione jest to od tego w jakim banku staramy się o kredyt. Te które oferują klientom dostęp do bankowości elektronicznej zazwyczaj umożliwiają swoim klientom zaciągnięcie zobowiązania bez większych problemów, na podstawie ich historii konta. Oczywiście w trakcie składania wniosku klient jest weryfikowany w bazach BIK. Jednak odbywa się to zazwyczaj automatycznie i jeżeli decyzja odnośnie przyznania kredytu jest pozytywna, wówczas bardzo często od razu suma wnioskowanego kredytu trafia na konto klienta.

Wyższa rata czy dłuższy okres kredytowania

Często to od klienta zależy na jaki okres rozłoży spłatę kredytu. Jednakże nie można zapominać o tym, iż im dłuższy okres, tym zazwyczaj wyższe jest oprocentowanie danego kredytu. Dlatego też wiele osób stara się rozłożyć spłatę na jak najkrótszy możliwy okres, aby ich miesięczne obciążenie z tego tytułu nie było zbyt wygórowane. Jednak wysokość raty która należy spłacać miesięcznie także często ma spore znaczenie i wiele osób patrzy na to przy składaniu wniosku. Oczywiście zazwyczaj zanim zdecydujemy się na zatwierdzenie wniosku w formie takiej jak nam to psuje, mamy możliwość skorzystania z symulatora rat, który pokaże nam, jak wysoka będzie nasza rata i jak duże będą związane z tym koszty. Jednak jeżeli rata przy krótkim okresie jest dla nas zbyt wygórowana, wówczas powinno się rozpatrzyć zaciągnięcie zobowiązania na nico krótszy okres., wtedy bowiem mamy możliwość spokojnego spłacenia zobowiązania, bez stresu i nerwów. Nieco wyższe koszty nie będą aż tak wysokie, a na pewno spokój związany z bezproblemowym regulowaniem zobowiązań – bezcenny. Jeżeli sami nie możemy sobie pomóc, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, takiego jak na przykład doradcy kredytowi, którzy bardzo szybko i bez problemów pomogą nam na dobranie odpowiedniej oferty.