Jak przygotować się do zaciągnięcia kredytu gotówkowego?

  0
  54

  Decyzja związana z jakimkolwiek zadłużeniem powinna zostać dobrze przemyślana, szczególnie ze względu na konsekwencje, które mogą nas spotkać w sytuacji kiedy nie będziemy w stanie spłacać wyznaczonych w harmonogramie rat. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o zadłużeniu powinniśmy poszerzyć swoją wiedzę na temat kredytów gotówkowych i podejmowania świadomych wyborów. Powinniśmy wcześniej zwrócić uwagę na to co zrobić, zanim złożymy wniosek o kredyt i jak zwiększyć swoje szanse na to, że będziemy w pełni zadowoleni z podpisanej umowy.

  Analiza potrzeb i możliwości

  Pierwszy krok do tego aby zdobyć kredyt jest dokładne określenie swoich potrzeb finansowych i zastanowienie się, czy zadłużenie będzie możliwe do spłacenia w wyznaczonym przez bank okresie i godnie z harmonogramem. Często kredytobiorcy wnioskują o kredyt o dużo wyższej wartości, narażając się przy tym na wysokie raty i wydanie dodatkowych pieniędzy bez konkretnego celu. A zatem powinniśmy określić ile gotówki faktycznie będziemy potrzebować i jak będzie wyglądał nasz miesięczny budżet podczas spłaty zobowiązania.

  Historia kredytowa

  Przed zaciągnięciem jakiegokolwiek kredytu warto odpowiedni wcześniej zadbać o swoją historię kredytową. Będziemy mieć wówczas pewność, że bank wyda pozytywną decyzję kredytową. Pozytywna historia zadłużeń pozwoli także cieszyć się atrakcyjniejszymi zobowiązaniami, instytucja zmniejsza wówczas swoje ryzyko finansowe.

  Jak poprawić swoją zdolność kredytową? Jak się okazuje najłatwiejszym sposobem jest regularna spłata zadłużeń, zostanie to odnotowane w rejestrze BIK, dodatkowo warto pomyśleć nad likwidacją potencjalnych obciążeń przed złożeniem wniosku o kredyt, zakończenie korzystania z karty kredytowej bądź też limitu na rachunku osobistym, może nam również pomóc. Wszystkie zadłużenia, spłacane równolegle z nowym obciążeniem będą miały wpływ na naszą zdolność kredytową, a zależnie terminowości spłat mogą mieć wpływ na informacje, które zbierane są przez Biuro Informacji Kredytowej, a z których korzystają wszystkie banki, udzielające zadłużeń.

  Porównaj RRSO kredytów

  Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o kredycie powinniśmy porównać z e sobą kilka różnych ofert. Jak się okazuje mimo wielu podobieństw, oferty banków znacznie różnią się między sobą. Zauważyć to możemy śledząc całkowity koszt oraz warunki związane z wysokością maksymalną kredytu lub okresem spłaty. Korzystając z rankingu pożyczek dostępnego w Internecie możemy oszczędzić dużo czasu, jednocześnie poznając wszystkie opłaty związane z konkretną ofertą banku, co nie zawsze jest oczywiste i proste. Po wybraniu najkorzystniejszego dla nas zobowiązania możliwe jest złożenie internetowego wniosku o kredyt, taki krok z pewnością przyspieszy cała procedurę kredytową a następnie również zminimalizuje formalności, przez co ubieganie się o kredyt nie będzie dla nas wcale uciążliwe a pieniądze bardzo szybko trafią na nasze konto.