Jak wybrać idealny kredyt gotówkowy

0
43

Nie ważne, na co potrzebne są Ci pieniądze. Czy na bieżące wydatki, czy na cel wcześniej zaplanowany. Zapewne, interesuje Cię to, aby kredyt był jak najkorzystniejszy i jak najłatwiejszy do spłaty. Żeby raty miesięczne nie przekraczały twoich możliwości. Media bombardują nas reklamami banków i ich usług. Lokaty, konta, pożyczki, kredyty, kary kredytowe- jednym słowem WSZYSTKO! Ale, czy to tylko „mydlenie oczu”? Czy da się znaleźć dobry i tani kredyt gotówkowy? Kredyt konsumpcyjny, inaczej kredyt gotówkowy jest formą pomocy finansowej Banku oddać więcej. To normalne, przecież Bank też musi zarobić!

Największą szansę na otrzymanie dobrego kredytu mają osoby korzystające z usług Banku (np. posiadające konto), w którym ubiegają się o kredyt konsumpcyjny. Banki swoim stałym klientom oferują naprawdę korzystne warunki spłaty i wysokości rat. Warto, zatem po kredyt zwrócić się do Banku, z którego Państwo usług korzystają!

Jak wybrać dobry kredyt? To trudne pytanie, jednak istnieją pewne cechy, na które należy zwrócić uwagę analizując ofertę danego banku. Pamiętajmy jednak, iż należy przeanalizować możliwie jak najwięcej ofert i je porównać, dopiero, wtedy znajdziemy tą najbardziej nam odpowiadającą. Do cech kredytu, którym trzeba się przyjrzeć należą po pierwsze okres kredytowania, poziom wymaganych zarobków do otrzymania kredytu oraz wysokość oprocentowania rocznego. Korzystając z usług parabanku należy pamiętać, iż to oprocentowanie może być ukazane w skali miesiąca!. Kolejną istotna kwestią jest wysokość marży bankowej i prowizji naliczanej za przystąpienie do kredytu. Należy ponadto zapytać o wysokość opłat za całościową lub częściową spłatę w określonym terminie, zabezpieczenie spłaty kredytu. Czasem Banki również korzystają z możliwości uzyskania karencji w spłacie kapitału. Do dodatkowych kosztów związanych z otrzymaniem kredytu jest ubezpieczenie spłaty kredytu na wypadek utraty pracy. Mimo, iż wiąże się to z dodatkowymi opłatami, to jest to korzystna oferta. W dzisiejszych czasach, kiedy rośnie bezrobocie w Polsce, takie ubezpieczenie jest bardzo pożądane. Jeśli kredytobiorca nagle straci pracę, to ubezpieczyciel przejmie na siebie obowiązek spłaty kolejnych rat kredytowych.

Dla kredytobiorców dobry kredyt, to kredyt tani i łatwy do spłaty. Warto, jednak mieć „oczy dookoła głowy”, ponieważ często Banki wabią klientów tanimi kredytami w zamian za skorzystanie z innych ich ofert, do których należą na przykład konta oszczędnościowe, lokaty, konta bankowe, karat kredytowa. Powoduje, to, iż musimy spłacać kredyt, dodatkowo płacą za inną usługę, i okazuje się, że płacimy więcej niż gdybyśmy wzięli sam kredy. Warto, zatem przeliczyć czy taka „promocja” na pewno jest korzystna i czy się opłaca. Zatem biorąc kredyt warto rozpatrzeć maksymalną ilość ofert świadczonych przez wiele banków. Warto także skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty do spraw finansowych, lub dostępnych w internecie porównywarek kredytowych. Jeśli, natomiast mamy wątpliwości, zawsze pytajmy i wyjaśniajmy niepewności u pracowników banku. Bądźmy pewni, do kiedy i jakiej wysokości raty musimy płacić oraz jakie dodatkowe koszty musimy ponieść, zanim otrzymamy upragniony kredy konsumpcyjny.