Kredyty pozabankowe

0
66

Dla kogo takie kredyty?

Kredyty gotówkowe, najczęściej są niewątpliwie udzielane kredytobiorcom przez banki, jednak nie zawsze. Zależy to od wielu konkretnych czynników i kryteriów, które potencjalny kredytobiorca musi spełnić, żeby móc taki kredyt w ogóle otrzymać. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, czy posiada się odpowiednią zdolność kredytową i pozytywną historię w bazach dłużników, żeby móc w banku taką pożyczkę otrzymać. Dlatego też można stwierdzić, że bankowe kredyty gotówkowe są przeznaczone dla osób wypłacalnych, które nie posiadają żadnych zadłużeń w innych instytucjach (chodzi o zaległe zadłużenia, nie o spłacane na bieżąco zobowiązania). Jeżeli występują jakiekolwiek problemy właśnie z takimi rzeczami, to najprawdopodobniej bank nie będzie mógł udzielić potencjalnemu kredytobiorcy żadnej pożyczki, a jeżeli pieniędzy naprawdę potrzebujemy, wtedy trzeba radzić sobie inaczej.

W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem może być zaciągnięcie kredytu gotówkowego w jakiejkolwiek firmie pozabankowej, która tylko oferuje takie produkty. Ważne jest jednak to, żeby mieć świadomość działania takich właśnie firm.

Mniejsze wymagania.

Wszystkie firmy pozabankowe, które oferują kredyty czy pożyczki gotówkowe, bardzo często mają znacznie niższe wymagania aniżeli banki. Z reguły nie interesuje ich aż tak historia kredytowa konkretnego kredytobiorcy czy też wpisy w bazach dłużników (choć to oczywiście będzie zależało od konkretnej firmy, od kwoty, jaką chce się pożyczyć i od wielu innych czynników). Istnieją nawet takie firmy, które udzielają kredytów osobom zadłużonym, posiadającym komorników czy też inne tym podobne problemy związane finansami i najczęściej także związane z niespłacaniem poprzednich zobowiązań finansowych. Jest to niewątpliwie dla wielu osób, które potrzebują pieniędzy, ostatnia deska ratunku, z której naprawdę niejednokrotnie warto skorzystać, pod warunkiem jednak, że będzie się na to bardzo uważać. Często bowiem zaciągnięcie kredytu w firmie pozabankowej może oznaczać dopiero początek kłopotów i tak zwanej pętli kredytowej, ponieważ z reguły takie usługi są wielokrotnie droższe niż 3usług bankowe, czego trzeba koniecznie być świadomym. Dlatego też firmy kredytowe najczęściej oferują znacznie niższe kwoty kredytów przy takich samych parametrach spłaty jak w przypadku kredytów, jakie mogłyby udzielić nam banki.