Na co kredyty bankowe?

0
20

Rosnąca ilość ofert kredytowych i coraz łatwiejszy do nich dostęp to jeden z ważniejszych powodów., dla których z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się zaciągnąć tego typu zobowiązanie. Jednakże cele, na które zaciągane są kredyty są bardzo zróżnicowane, jednak z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Kredyt gotówkowy – łatwy i szybki

Najwięcej osób decyduje się zaciągnąć kredyt gotówkowy, czyli tak zwany kredyt na dowolny cel. Zaletą tego rodzaju kredytu jest przede wszystkim to, iż można go uzyskać niezwykle szybko, często nawet w ciągu kilkunastu minut. Ponadto bank nie pyta, na co klient chce przeznaczyć uzyskane w wyniku przyznania kredytu pieniądze jak również nie wymaga bardzo często żadnego zabezpieczenia przyznawanego kredytu. Tego typu kredyty to dla banków jedne z tych produktów, przy pomocy których mogą konkurować z innymi bankami. Zaoferowanie klientom jak najbardziej atrakcyjnych warunków kredytu to możliwość pozyskania bardzo wielu klientów. Dzisiaj wiele banków rezygnuje z prowizji i wielu dodatkowych opłat, związanych z przyznaniem kredytu i rozpatrzeniem wniosku, aby dzięki temu klienci mieli znacznie mniej do spłaty. Wiele banków oferuje możliwość uzyskania znacznie niższego oprocentowania kredytu czy wielu dodatkowych opcji w sytuacji, gdy zdecydują się zawrzeć umowę o kredyt online lub też posiadają w danym banku konto czy inne produkty.

Samochód na kredyt – czy to opłacalne

W sytuacji gdy potrzebny jest nowy samochód doskonałym rozwiązaniem może okazać się kredyt na samochód. Mają one zazwyczaj znacznie niższe oprocentowanie niż kredyty na dowolny cel, jednakże powodem tego jest to, iż bank traktuje kupowany z kredytu samochód jako zastaw zaciągniętego zobowiązania. Kredyty samochodowe w przeciwieństwie do innych rodzajów kredytu to możliwość spłaty przez dość długi czas. Niektóre kredyty na dowolny cel można spłacać maksymalnie dwa czy trzy lata, podczas gdy kredyty samochodowe nawet 10 lat. To oznacza znacznie niższą ratę i tym samym ułatwia spłacenie zobowiązania. Jednakże warto pamiętać, że banki zazwyczaj mają pewne ograniczenia, jak chodzi o samochód, który ma być przedmiotem sprzedaży. Zazwyczaj nie może być on starszy niż 10 lat, w niektórych przypadkach banki chcą aby auto było jeszcze młodsze. Często to właśnie od wieku samochodu uzależnione jest to, jak długo maksymalnie można spłacać kredyt. Oczywiście nie można zapomnieć o kredytach takich jak kredyty mieszkaniowe. Te zaciągane są na dość wysokie sumy a ich spłata rozkładana na bardzo wiele lat, nawet 30 lub 35. Maksymalny okres spłaty zazwyczaj jest uzależniony od wieku osoby, która decyduje się na zaciągnięcie takiego właśnie zobowiązania.