Ludzie lubią się w dzisiejszych czasach otaczać nowoczesnymi produktami, które ułatwiają im i uprzyjemniają codzienne czynności. Tak też jest z produktami finansowymi, które obecnie proponują wszystkie banki. Oferta banków jest niesamowicie zróżnicowana. Można w niej znaleźć dosłownie wszystko, co nam się zamarzy, jeśli chodzi o produkty bankowe. Czym bardziej produkty te są nowoczesne, tym większe budzą zainteresowanie u potencjalnych klientów. Ludzie stawiają na nowoczesne usługi, które zapewniają im komfort i wygodę, dlatego szukają usług bankowych, które takie propozycje dla nich mają. Produkty bankowe w dzisiejszych czasach, są bardzo różnorodne, znajdują się w nich propozycje dla osób fizycznych, dla młodzieży i dla firm, co jest bardzo korzystne dla każdego.

Pożyczki bankowe
Bardzo wiele ludzi, udaje się do banku w jednym celu, by pożyczyć pieniądze. Banki mają w tej kwestii, bardzo szeroką propozycję. Wiele z nich proponuje dla swoich klientów, bardzo korzystne pożyczki bankowe. Pożyczki tego typu zaciąga się na krótki okres czasu, maksymalnie do pięciu lat, ale zazwyczaj na krócej. Ich oprocentowanie jest stałe, a to jaką się będzie płacić ratę, zależy od ich oprocentowania i marży. Każdy ma prawo o taką pożyczkę się ubiegać, jednak nie każdy ją dostanie. Aby starać się o pożyczkę bankową, należy wypełnić odpowiedni formularz, a także dostarczyć odpowiednie dokumenty. Potrzebne są dwa dokumenty tożsamości, a także zaświadczenie o zarobkach, chyba, że bierze się pożyczkę w baku, w którym ma się główne konto, na które spływa nam comiesięczna wypłata. Potem bank sprawdzi naszą historię kredytową i oceni zdolność kredytową. Musi on sprawdzić, czy nie jesteśmy jakimiś dłużnikami, czy nie zalegamy z opłatami i nie mamy jakiś wielkich długów do spłacenia. Jeśli taka sytuacja zaistnieje, wtedy bank udzieli odpowiedzi odmownej na prośbę o pożyczkę. W innej sytuacji, gdy ma się czystą historię w BIK, rzetelnie spłaca się wszystkie rachunki, bank powinien korzystnie rozpatrzyć nasz wniosek.

Kredyty mieszkaniowe i hipoteczne
Bardzo dużą grupą produktów bankowych, są kredyty mieszkaniowe i hipoteczne. Na takie kredyty, jest bardzo duże zapotrzebowanie, bo mnóstwo ludzi pragnie zamieszkać na swoim, ale nie stać ich na to, bez pomocy banku. Kredyty mieszkaniowe można wziąć na dowolną kwotę, w zależności od zdolności kredytowej. Można je wziąć na dom czy mieszkanie, w zależności od potrzeb. Kredyty hipoteczne są bardzo korzystne dla klienta, ale daje on w zastaw swój dom czy mieszkanie, aby taki kredyt uzyskać. Aby otrzymać taki kredyt, trzeba spełniać mnóstwo warunków. Do banku należy dostarczyć przeróżne dokumenty, związane z pracą, nieruchomością, którą chcemy nabyć i innymi kwestiami. Bank musi dokładnie prześwietlić naszą historię kredytową, sprawdzić nasze poprzednie zadłużenia i pożyczki i w jaki sposób były one spłacane. Dzięki temu może się orientować, czy damy radę w terminie spłacać raty takiego kredytu. Obecnie tylko w kilku bankach można otrzymać kredyt na 100% wartości nieruchomości, w pozostałych, należy uiścić wpłatę własną w kwestii 10-20% wartości nieruchomości. Jeżeli zaś ktoś bierze kredyt hipoteczny czy mieszkaniowy na budowę domu, może on mieć wypłacane pieniądze z tego kredytu ratami. To znaczy, że bank będzie mu wypłacał środki w zależności od postępów prac budowlanych. Dla jednych jest to wielką zaletą, dla innych sporym problemem, dlatego trzeba się zastanowić, jaki kredyt mieszkaniowy czy hipoteczny będzie dla nas najkorzystniejszy.

Oferta dla klientów banku

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.