Spłacanie kredytów na zaś

0
43

Czy szybsze spłacanie kredytów jest opłacalne? W jaki sposób to zrobić i jak na tym wyjdziemy? Zaraz się przekonamy dlaczego pomimo oszczędności tak niewiele osób decyduje się na szybsze spłacanie rat? Każdy bank jest zadowolony z klientów, którzy pamiętają o swoim zobowiązaniu wobec banku. Nie oznacza to jednak, że każdy spłacający na zaś cieszy się dobrą opinią. Szybsze spłacanie kredytu nie zwalnia nas z późniejszego spłacania. Niestety nie jest to takie proste jak się wydaje.

Obalamy mit!

Krąży plotka, że szybsze spłacanie pozwala kredytującemu na zrobienie sobie przerwy w spłacaniu. Absolutnie nie! Nie ma takiej możliwości. Jeśli w ten sposób spłacamy zaciągnięte kredyty gotówkowe musimy wiedzieć, że raty skreślamy od tyłu. Zatem skraca nam się czas kredytowania. Nie ma możliwości zrobienia sobie przerwy w spłacaniu rat. Jedną okolicznością, która w ogóle dopuszcza takie postępowanie jest hospitalizacja, ciężka choroba lub utrata pracy, o ile posiadamy odpowiednie ubezpieczenie. I tu uwaga, takowe nie jest już obowiązkowe, zatem trzeba o nie poprosić we własnym zakresie. Jeśli zapomnimy, może okazać się, że to będzie nasz błąd. Zmiany te zostały wprowadzone z początkiem stycznia 2015 roku.

Szybciej nie znaczy lepiej.

Raty jakie niosą za sobą kredyty gotówkowe spłacamy z miesiąca na miesiąc. Dlaczego nie zawsze warto spłacać szybciej? Wyobraźmy sobie, że dzisiaj płacimy trzy raty z rzędu, a za trzy miesiące nasza sytuacja finansowa pogarsza się i co? Niestety nie mamy taryfy ulgowej i musimy płacić co miesiąc. Wobec czego jeśli mamy w zanadrzu więcej gotówki, lepiej ją odłożyć na czarną godzinę i wykorzystać do spłaty raty w gorszym okresie. Nasza sytuacja finansowa nie jest śledzona przez bank w czasie kredytowania.

Pewna sytuacja finansowa może zmienić się diametralnie z dnia na dzień o czym warto pamiętać. Ubezpieczenie się na wypadek utraty pracy wcale nie jest takie kosztowne jak może się wydawać. Trzeba tylko skorzystać z profesjonalnego doradcy, który pomoże nam zdecydować się na najbardziej korzystną ofertę. Samodzielnie również może być nam ciężko odpowiednią ofertą wyszukać. Dlatego jak najbardziej warto polegać w tej kwestii na profesjonalistach. Wszystkie banki mają w swoich produktach ubezpieczenie kredytów. Dokładnie przeczytajmy co gwarantuje ubezpieczenie i przed czym zabezpiecza – utrata pracy, hospitalizacja, choroby (jakie) i inne. Jak zatem widać, nie wszystko wygląda tak dobrze jakby się chciało, a spłacanie na zaś nie zawsze jest dobre.