Wady i zalety kredytu gotówkowego

0
28

Z pewnością każdy z nas choć raz zastanawiał się nad tym jakie są wady i zalety kredytów gotówkowych. Jak się okazuje pytanie to zadaje sobie wiele osób jeszcze przed tym zanim podejmą ostateczna decyzje o jego zaciągnięciu. Niestety nasza wiedza na ten temat zazwyczaj jest dość niewielka i ze strachu przed zadłużeniem się po prostu rezygnujemy z tego pomysłu. Jak się okazuje kredyt wcale nie musi być straszny i z pewnością nas nie zrujnuje. Warto jednak dowiedzieć się na jego temat jak najwięcej. Wart o tez być ostrożnym i nie podejmować tej decyzji pochopnie, dlatego tak ważne jest zapoznanie się z treścią umowy którą mamy zamiar podpisać. Może się okazać że kredyt gotówkowy nie jest wcale taki drogi i będzie nas stać na jego spłatę. Ogromną zaletą tego rodzaju kredytu jest to, że nie musimy wcale określać celu na jaki chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze, a co za tym idzie możemy zrobić z nimi tak naprawdę wszystko.

Zalety kredytu gotówkowego

Jak było wspominane wcześniej zaciągnięty kredyt możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel, instytucja finansowa która pożyczyła nam pieniądze nie interesuje się tym co zamierzamy z nimi zrobić. Możemy przeznaczyć je zarówno na zakup sprzętu do domu, kupno auta, remont mieszkania, czy też wakacje z rodziną. Kolejną równie bardzo wżną zaletą tego rodzaju kredytu jest to, że nie musimy posiadać wkładu własnego, bez względu na to, jaką kwotę pieniędzy chcemy pożyczyć. Kredyt gotówkowy jest również świetnym rozwiązaniem dla osób które potrzebują pieniędzy jak najszybciej, a wszystko za sprawą tego, że procedura jest bardzo uproszczona i trwa zaledwie kilka chwil. Uproszczona forma kredytu polega również na tym, że nie potrzebujemy żadnych poręczycieli ani tez dodatkowych zabezpieczeń. Innym plusem jest także kwestia wcześniejszej spłaty kredytu.

Wady kredytu gotówkowego

Jak się okazuje kredyt gotówkowy to nie tylko zalety. Zanim podejmiemy ostateczną decyzje o jego zaciągnięciu skupmy się także na jego wadach oraz na tym, aby jak najdokładniej przeanalizować wszystkie zapisy umowy aby nie zostać oszukanym. Największą wadą kredytu gotówkowego jest oczywiście jego wysokie oprocentowanie. Wysokość oprocentowania uzależnione jest przede wszystkim od czasu na jaki został zaciągnięty kredyt, a także od wysokości rat miesięcznych i oczywiście wysokości zaciągniętego kredytu. Zazwyczaj oprocentowanie kredytu gotówkowego waha się od 10 do 20 procent. Jak się jednak okazuje wysokie oprocentowanie to nie jedyna wada kredytu gotówkowego. Z kredytem gotówkowym związane są również inne opłaty jak np. prowizja pobierana przez bank, a często również zobowiązuje nas do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kredytu, które jest zabezpieczeniem dla banku na wypadek problemu ze spłata kredytu. Ku naszemu zdziwieniu często wadą może się okazać to co początkowo miało być zaletą i skłoniło nas do zaciągnięcia tego właśnie kredytu czyli promocje.